• Naša škola
    • Deň seniorov
    • Jablkový deň
    • Oceňovanie
    • Milí rodičia, recepty krúžku Varecha nájdete na hlavnej stránke v sekcii Žiaci a rodičia- Krúžky, odkaz nájdete tu https://zsmarianka.edupage.org/kruzky/ . Recepty sa budú pridávať každý týždeň a veríme, že si na nich pochutíte.
    • Kurz korčuľovania
          • Premietanie filmu - TVOJAZEM

Dňa 24.01.2022 (utorok) sa naša škola zúčastní na premietaní filmu TVOJAZEM, ktorého režisér má korene v Marianke. Akcia bude prebiehať v spoločenskej sále Ocú, naplánovaná je pre ZŠ v čase od 13:00 hod. Vyučovanie sa pre všetky triedy ukončí o 11:40 hod.

Deťom sa príde osobne predstaviť pán režisér a povie im pár zaujímavostí z natáčania. Deti budú mať zabezpečený pitný režim a drobné občerstvenie k filmovému zážitku. Dej filmu si môžete pozrieť na: https://tvojazem.film/film/dej-filmu/

• Koledovanie a návšteva kostola

Vianočný čas, to sú sviatky radosti a pokoja. Na sviatočnú vlnu sa naladila aj naša škola. V stredu ráno sme sa s deťmi vybrali navštíviť kostol. Spoločnosť nám robil páter Marek, ktorému deti zaspievali a zavinšovali krásne sviatky. Po návšteve kostola sme išli koledovať do reštaurácie Zelený strom, kde si deti vyslúžili sladkú odmenu. Neobišli sme ani Mariatálske potraviny, kde deti koledou potešili pani Bubničovú, ktorá takisto deti odmenila sladkým potešením.

• Mikuláš

6.12. neobišiel ani našu školu Mikuláš. Čo-to sa detí povypytoval, porozprával im o tejto tradícii a nakoniec deti štedro obdaroval :)

• Vianočné trhy

10.12.2022 sa v Marianke konali vianočné trhy. V jednom zo stánkov ponúkala výrobky žiakov a jedlo aj naša škola. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a nakúpili drobnosti z nášho školského stánku.

• Vianočné trhy

Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame na VIANOČNÉ TRHY organizované obcou Marianka, kde bude mať svoj stánok aj základná škola. Okrem toho, že sme pripravili rôzne dobroty, naši žiaci pod vedením pedagogických zamestnancov školy, vyrobli rôzne milé vianočné dekorácie.. Tešíme sa na Vás :)

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v ZŠ

Vážení rodičia,

aj napriek uzatvoreniu ZŠ v čase od 01.12. – do 05. 12. 2022 chorobnosť detí v škole neklesla, práve naopak. Aktuálne chorobnosť žiakov našej školy, je na úrovni 51%, stúpla aj chorobnosť pedagogických zamestnancov. Preto, na základe odporúčania RÚVZ a na základe rozhodnutia zriaďovateľa, prerušujeme výchovno-vzdelávací proces opätovne a to v čase od 12.12. – do 16.12.2022. Na deti sa v škole opäť tešíme dňa 19.12.2022, t. j. v pondelok. Zároveň Vás žiadame o zodpovedný prístup a prosíme Vás v mene všetkých detí, aby sa do školy vrátili iba tie - naozaj zdravé deti.

• Plavecký výcvik

Naši žiaci sa v týždni od 21.11. do 25.11. zúčastnili plaveckého výcviku. Výcvik sa prebiehal na plavárni v Bory Mall. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín: začiatočníci a pokročilí. Skúsenejší plavci sa pod vedením odborných trénerov zdokonalili v technike plávania a začiatočníci sa osmelili a naučili sa, že sa vody netreba báť. Posledný deň výcviku deti obdržali plavecké diplomy, z ktorých sa veľmi tešili. Veríme, že si každý žiak odniesol z hodín plávania veľa pekných nových zážitkov.

• BAGANČA

Dňa 26.11 2022 sa naša Baganča – turisti vybrali nasať vianočnú atmosféru do Bratislavy. Túlavé nohy nás zaviedli na hlavné námestie na vianočné trhy, kde sme sa zohrali voňavým čajom, koláčikom či mastným chlebom. Tešíme sa na ďalšiu turistiku.

• Mliekomat Brejk

https://brejky.sk/V priestoroch našej školy bol nainštalovaný mliekomat Brejk od spoločnosti Rajo. Cieľom mliečneho programu Brejk je podporovať zdravé stravovacie návyky u detí a zatraktívniť konzumáciu mliečnych výrobkov. Pretože mlieko je plné látok, ktoré sú dôležité pre vývoj organizmu každého školáka. Obsahuje 16 esenciálnych živín, vrátane vápnika pre zdravé zuby a niacínu pre rast a vývoj. Bielkoviny a sacharidy deťom dodávajú potrebnú energiu.Tešíme sa, že o mliečne výrobky je zo strany detí veľký záujem.

• Nátierkový deň

... a opäť sme súťažili. Triedy zápolili o najlepšiu a najchutnejšiu pomazánku. Za základnú ingredienciu bola určená zelenina. Každá trieda si sama zvolila a pripravila tú svoju. Natreli ju na vopred pripravený a nakrájaný chlieb. Následne prebehla spoločná ochutnávka, po ktorej žiaci hlasovaním rozhodli o víťaznej, resp. o nátierke, ktorá im najviac chutila. Vyhrala pomazánka z pečenej mrkvy, ktorú vyrobili žiaci 1. A triedy.

• Vyhodnotenie zberu gaštanov

V jesenných dňoch obzvlášť podporujeme zber jesenných plodov, ktoré realizujeme v spolupráci s vedúcim pracovníkom polesia Ing. M. Držíkom. Tento školský rok žiaci spolu s rodičmi nazbierali rekordných 1570 kg. Zber gaštanov sme uzatvorili vyhodnotením najúspešnejšej triedy, víťazným kolektívom sa stala 2. A trieda. Vyhodnotili sme aj najúspešnejšieho jednotlivca a za „najlepšieho zberača gaštanov" bol vyhlásený žiak Ivan Shevchenko z 1. A triedy, ktorý nazbieral neuveriteľných 253 kg. Víťazi boli odmenení vecnými cenami.

• Výtvarné okienko

Na krúžku výtvarné okienko používame aj netradičné techniky a materiály. Používame drevené paličky, špagát, krepový papier... Deti majú úžasnú fantáziu, preto každý výtvor s ktorým ozdobíme chodbu je jedinečný.

• Halloween

Posledný deň v škole pred jesennými prázdninami sme si užili halloweensky večierok. Vyučovanie sme si obzvláštnili maskami a užili sme si veľa zábavy.

• Mesiac JABLKA

Mesiac október sme si určili ako mesiac jablka, najfrekventovanejšieho ovocia roka. Vďaka Vám, milí rodičia, sme mali možnosť ochutnať výborné domáce výrobky z jabĺčok. Výrobky boli umiestnené na chodbe ,čím si mohli žiaci vyskúšať nové chute. Vaše koláčiky a produkty z jabĺčok do hodiny zmizli. Sme vďační, že spolupráca s rodičmi zdarne funguje.

Nedeľa 19. 5. 2024